Entry-header image

Įgyvendintas projektas Aktyvaus ekoturizmo centro “Babilonas” plėtra

Kintanti ekonominė situacija ir socialinė aplinka, keičia ir Europos visuomenės gyvenimo būdą, o tai keičia ir turistų poreikius bei elgseną. Aktuali tampa aplinkosauga ir nacionalinis autentiškumas, tuo pačiu mažėja vartotojiško turizmo, orientuoto tik į kičinę pramogą svarba. Turizmo rinkai tai reiškia didesnį susidomėjimą ekoturizmu, natūralia aplinka. Siekdamas patenkinti naujai besiformuojančius turistų poreikius UAB „Babilonas LT“ įgyvendino projektą „Aktyvaus ekoturizmo centro “Babilonas” plėtra“, kurio tikslas sukurti aktyvaus ekoturizmo paslaugų kompleksą. 2010 m. lapkričio mėn. pradėtas įgyvendinti projektas iš dalies finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis pagal 2007–2013 m. Ekonomikos augimo veiksmų programos priemonę „Turizmo paslaugų (produktų) įvairovės plėtra ir turizmo paslaugų kokybės gerinimas“.

Bendra projekto vertė sudarė 4,8 mln. Lt. Į viešbučio, konferencijų ir restorano salių, bei dviračių nuomos ir priežiūros centro įrengimą UAB „Babilonas LT“ investavo 2,87 mln. Lt, ES struktūrinių fondų parama sudarė 1,93 mln. Lt. Centre įsikūrė jaukus 24 kambarių viešbutis, restoranas, pirtelė, konferencijų salė, kurioje galima organizuoti renginius ir konferencijas iki 60 dalyvių. Svečiams ir visiems dviračių entuziastams įrengtas dviračių nuomos ir remonto punktas. Taip pat siūlomi kompleksiniai dviračių turai aplink vaizdingas Kauno apylinkes. Projekto metu taip pat buvo įgyvendintos rinkodaros priemonės: sukurtas internetinis puslapis, išleisti informaciniai lankstinukai, įrengti reklaminiai stendai, bei nufilmuotas reklaminis klipas. Projektas buvo baigtas 2012 m. gegužės pabaigoje ir aktyvaus ekoturizmocentras jau laukia lankytojų.

Tikimasi, kad dėl naujos turizmo paslaugos atsiradimo bus pritraukti ekoturistai iš Lenkijos, Vokietijos, Danijos, Olandijos, Latvijos. Kadangi ekoturistų pagrindinė vertybė aplinkos pajautimas įvairiu metų laiku, todėl sukurta ekoturizmo vertybes atitinkanti infrastruktūra, bei aktyvaus sveikatingumą skatinančios laisvalaikio praleidimo paslaugos, leis užtikrinti užsienio ir Lietuvos turistų trauką visus metus. Sukurti ekoturizmo paslaugų paketai (apimantys dvi ir daugiau dienas) užtikrins turistų ilgesnę viešnagę Lietuvoje.